OCENĚNÍ 2021

IDEA

VÍTĚZ

Chytré Veselí nad Moravou (přihlašovatel město Veselí nad Moravou)

 

FINALISTA

Idea využití vodního toku (přihlašovatel Smart Písek, organizační složka)

 

MODEL

VÍTĚZ

Fotovoltaika za korunu (přihlašovatel ČEZ ESCO, a.s.)

 

FINALISTA

Portál životních situací (přihlašovatel město Rožnov pod Radhoštěm)

 

PROJEKT PRO OBEC DO 10 TISÍC OBYVATEL

VÍTĚZ

Aplikace Živé Milevsko (přihlašovatel město Milevsko)

 

FINALISTA

(Ne)chytré osvětlení (přihlašovatel obec Kašnice)

 

PROJEKT PRO MĚSTO DO 50 TISÍC OBYVATEL

VÍTĚZ

Přestupní terminál Šumperk (přihlašovatel město Šumperk)

 

FINALISTA

FVE pro Škoda Auto (přihlašovatel ČEZ ESCO, a.s.)

 

Kategorie PROJEKT PRO MĚSTO DO 200 TISÍC OBYVATEL

VÍTĚZ

Traffic Modeller (přihlašovatel RoadTwin s.r.o. pro statutární město Plzeň)

 

FINALISTA

Vytvoření a provozování městské sítě IoT na platformě LoRaWan (přihlašovatel Správa informačních technologií města Plzně, p.o.)

 

Kategorie PROJEKT PRO MĚSTO NAD 200 TISÍC OBYVATEL

VÍTĚZ

EKODOTACE Brno.cz (přihlašovatel Magistrát města Brna)

 

FINALISTA

Monitor úniků v SmVaK Ostrava a.s. (přihlašovatel DHI a.s.)

 

Kategorie PROJEKT PRO REGION

VÍTĚZ

Vzdálená správa dopravního značení (přihlašovatel Operátor ICT, a.s.)

 

FINALISTA

Jak snížit CO2 emisní stopu (přihlašovatel Axians redtoo s.r.o.)

 

Kategorie PROJEKT PRO STÁT

VÍTĚZ

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy (přihlašovatel Jihomoravský kraj)

FINALISTA

Smart Village Starovice (přihlašovatel EG.D., a.s.)

 

Kategorie MEZINÁRODNÍ PROJEKT

VÍTĚZ

Fengoo IoT platforma (přihlašovatel NetVoice s.r.o.)

 

FINALISTA

Inteligentní a bezkontaktní sledování aktivity spotřebičů a odběru elektrické energie – aplikace IoT pro chytrá města (přihlašovatel Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze)

 

ZVLÁŠTNÍ CENY ODBORNÉ POROTY

ZA PŘÍNOS V OBLASTI OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A UPCYCLINGU

Protihlukový transparentní panel v gumovém rámu (přihlašovatel Regutec a.s.)

 

ZA PŘÍNOS V OBLASTI SNIŽOVÁNÍ CO2

Memorandum o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny (přihlašovatel Magistrát města Brna)

 

ZA PŘÍNOS V OBLASTI BOJE S PANDEMIÍ COVID-19

E-shop městských služeb Brno ID, modul ZOO, rozšíření modulu ZOO o službu Nakrm zvíře (přihlašovatel Magistrát města Brna)

 

ZA PŘÍNOS V OBLASTI HOSPODAŘENÍ SE SRÁŽKOVOU A ŠEDOU VODOU

Hospodaření s vodou v Libereckém kraji (přihlašovatel Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o. a Liberecký kraj)

 

OSOBNOST PRO VEŘEJNÝ SEKTOR

VÍTĚZ

Ing. David Škorňa

vedoucí mezinárodního projektu SPARCS (chytrá energetika) za město Kladno; expert pro smart cities a vedoucí projektu Financování chytrých řešení za Svaz měst a obcí ČR a poradce Národního centra energetických úspor pro oblast energetiky

 

FINALISTÉ

PhDr. Věra-Karin Brázová

vedoucí Oddělení urbánní politiky a strategií Odboru regionálního rozvoje Ministerstva pro místní rozvoj České republiky

 

Mgr. Jiří Nantl, LL.M.

náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblasti vzdělávání a strategie chytrého regionu

 

doc. RNDr. Petr Rumpel, Ph.D.

vedoucí Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity a hlavní garant projektu Dlouhodobé mezisektorové spolupráce pro ITI „SMART technologie pro zvyšování kvality života ve městech a regionech“

 

OSOBNOST PRO SOUKROMÝ SEKTOR

VÍTĚZ

Ing. Martin Sedlák

programový ředitel Svazu moderní energetiky

 

FINALISTÉ

Mgr. Martin Ander, Ph.D.

vedoucí programů adaptace na změnu klimatu Nadace Partnerství

 

Ing. arch Eva Le Peutrec

architektka

 

Ing. Marek Maťa

obchodní ředitel DHI a.s.